Байерн (Мюнхен) разби Щутгарт с 4:1

Байерн задмина Борусия (Мьонхенгладбах)

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Байерн (Мюнхен) натупа Щутгарт с 4:1 в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата. За успеха на баварците се разписаха Тиаго (5), Леон Горецка (71), Роберт Левандовски (84) и Гентнер, който си заби автогол в 55-ата минута. За "швабите" единственият гол бе дело на Донис в 26-ата минута.
Иначе в срещата домакините от "Алианц Арена" контролираха тотално събитията на терена, като ранната им преднина, дадена от Левандовски, като че ли ги успокои допълнително. Това даде шанс за гостите, които стигнаха до равенство през първата част чрез Донис.
Това обаче бе всичко най-добро за тях в срещата, тъй като през второто полувреме на терена имаше само един тим - този на Байерн.
Баварците направиха 2:1 с автогол на Гентнер в 55-ата минута, а 10 по-късно Роберт Левандовски се отчете с пропуск от дузпа.
В крайна сметка негов гол и такъв на Горецка оформиха крайното 4:1.
По този начин Байерн вече е втори с 42 точки, измествайки Борусия (Мьонхенгладбах) от тази позиция, които са с 39. Баварците обаче все още изостават на шест пункта зад лидера Борусия (Дортмунд).