Байерн на върха след класика в Щутгарт

Леон Горецка с първи гол за баварците при убедителния успех

Байерн спечели убедително с класиката 3:0 при визитата си на Щутгарт в среща от втория кръг на германската Бундеслига и оглави временното класиране с пълен актив от 6 точки и голова разлика 6:1.
Баварците се затрудняваха да преодолеят добре организираната отбрана на домакините до 37-ата минута, когато привлеченият със свободен трансфер от Шалке 04 халф Леон Горетцка вкара първия си гол за тях. След гола швабите сведоха глави и само гледаха как съперникът ги разиграва по целия терен.
Четири минути след почивката Давид Алаба уцели гредата. Играчите на Нико Ковач продължиха да доминират и в 62-ата минута голмайсторът Роберт Левандовски удвои аванса има, а 14 минути след това асистира на Томас Мюлер за третото и последно попадение в мача.
Така Байерн записа четвърта поредна победа във всички турнир и след втората за първенство е лидер. Щутгарт остава на дъното без спечелени точки и без вкаран гол.