Байерн надви АЕК (Атина)  с 2:0

Баварците с втори успех в груповата фаза на най-престижния клубен турнир

Байерн спечели убедително с 2:0 при визитата си на гръцкия шампион АЕК (Атина) в среща от третия кръг и записа втори успех в група „Е“ на Шампионската лига. Баварската машина си свърши работата за по-малко от две минути през втората част след голове на Хави Мартинес (61) и Роберт Левандовски (63).
Баварците бързо взеха инициативата и започнаха да владеят повече топката от самото начало. Робен и Левандовски се разминаха с топката след добри центрирания, като във втория случай Чигринский изпревари полския голмайстор и изби в корнер. В ответната атака домакините можеха да изненадат немския шампион със силен удар на Понсе, но вратарят Нойер бе на мястото си.
Гостите продължиха да доминират и до края на полувремето пропуски направиха последователно Тиаго Алкантара, Левандовски и Гнабри.
След почивката картината на терена не се промени особено, но едва в 61-ата минута гостите материализираха превъзходството си след атрактивен удар на Хави Мартинес от въздуха за 0:1. По-малко от 120 секунди по-късно баварците убиха интригата, след като Левандовски вкара на празна врата след пас на Гнабри. В 66-ата полският голмайстор беше близо до ново попадение, но вратарят Баркас спаси, заковавайки топката на голлинията.
До края на мача не се случи нищо запомнящо се, след като домакините нямаха никакви шансове да отвърнат на удара и рядко дори играеха с топката.
След успеха си Байерн събра 7 точки, а АЕК остава на дъното без нито една спечелена точка. В следващия кръг гърците ще гостуват на „Алианц Арена“ в Мюнхен на 7 ноември.