Байерн надви Шалке 04 с 2:0

Баварците със седма поредна победа от началото на сезона във всички турнири

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Байерн спечели с 2:0 при визитата си на Шалке 04 в среща от четвъртия кръг на германската Бундеслига и записа седма поредна победа от началото на сезона във всички турнири.
Баварците доминираха тотално на „Фелтинс Арена“ в Гелзенкирхен и поведоха с гол на Хамес Родригес (8), който се разписа с глава след центриране от корнер на Йошуа Кимих. До края на полувремето още един сериозен пропуск направи Роберт Левандовски сам срещу вратаря Ферман.
След почивката все пак Левандовски (64-дузпа) се реваншира за пропуска си през първата част и с точен удар от бялата точка удвои аванса на гостите. Това се оказа и последният гол в мача, след като нито „миньорите“ от Гелзенкирхен успяха да върнат поне едно попадение, нито играчите на Нико Ковач стигнаха до трети гол.
Така Байерн събра пълен актив от 12 точки и е едноличен лидер, а Шалке 04 остава на предпоследната позиция без нито една спечелена точка.