Байерн победи Кьолн с 3:1

Баварците спечелиха с 3:1 при визитата си

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Байерн обърна като гост последния Кьолн с 3:1 в среща от 33-ия кръг на германската Бундеслига.
„Козлите” бяха по-активни в началото на първата част и след серия от пропуски на Тероде и Цолер се стигна до 30-ата минута, в която Никлас Зюле си вкара автогол и даде аванс на домакините. Този резултат се запази непроменен до края на първата част.
След почивката баварците стигнаха до пълен обрат. Хамес Родригес (59) изравни след асистенция на Томас Мюлер, който подаде и за попадението на голмайстора Роберт Левандовски (61). Корентен Толисо (78) пък оформи крайния резултат след пас на Хамес Родригес.
С този успех Байерн събра 84 точки, а изпадналият още преди този кръг Кьолн остава последен с 22 точки.