Байерн разби Падерборн с 6:0

Баварците разбиха като гости Падерборн и продължават напред за Купата

Байерн спечели повече от убедително с 6:0 при визитата си на лидера в Трета лига Падерборн и първи стигна 1/2-финалите в турнира за Купата на Германия. За първи път в турнира трябваше да бъде използвана видеотехнологията (ВАР) за разгеждане на спорните моменти.
Домакините започнаха настървено с желанието да се надиграват с именития си съперник и дори вкараха гол чрез Марлон Ритер в 8-ата минута, но той бе отменен заради засада. Падерборн издържа само до 19-ата минута, когато Кингсли Коман даде аванс на баварците след асистенция на Ариен Робен. В 25-ата минута полският голмайстор Роберт Левандовски удвои преднината на гостите след пас на Коман, а още преди почивката в 42-ата минута Йошуа Кимих направи разликата класическа след подаване на Матс Хумелс. Томас Мюлер бе заменен принудително след половин час игра заради травма.
В началото на втората част в 55-ата минута Корентен Толисо вкара четвърти гол за Байерн след асистенция на Хамес Родригес. Минута след това Бен Цолински от домакините нацели страничната греда. Постепенно играчите на Юп Хайнкес намалиха оборотите, за да се развихрят отново в края. В 86-ата минута Ариен Робен се разписа след пас на Себастиан Руди, а две минути по-късно го направи и след асистенция на Франк Рибери, оформяйки крайния резултат.