Барса без звездите си се подхлъзна за Купата на Краля

Каталунците стигнаха само до реми при визитата на Селта

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Селта и Барселона завършиха 1:1 в първия си мач от 1/8-финалите за Купата на Краля. Каталунците пристигнаха във Виго без звездите си Лионел Меси, Луис Суарес и Андрес Иниеста, получили почивка от треньора Ернесто Валверде.
Домакините бяха по-активни в началните минути, но гостите удариха своя съперник още с първата си по-сериозна атака. Андре Гомеш напредна отляво и центрира по земя, а Хосе Арнаис (15) беше изпуснат от Андреу Фонтас и с шут от точката на дузпата прати топката в десния ъгъл на вратаря за 0:1. След гола Барселона продължи да има инициативата, а Селта успя да даде отвърне в 31-ата минута, когато Максимилиано Гомес центрира, а Яго Аспас засече с шпагат, при който нацели напречната греда и след това топката тупна на голлинията. Притичалият Пионе Систо (31) беше на точното място и с мощен удар преодоля холандския вратар Яспер Силесен за 1:1.
До края на първата част и след почивката играчите на Валверде бяха по-агресивни и пропуски направиха Арнаис и Денис Суарес. В 61-ата капитанът на гостите Серхио Бускетс шутира и топката разтресе напречната греда.
В 72-ата минута в игра за каталунците се появи рекордната лятна покупка Усман Дембеле, който се възстанови от травма след повече от 100 дни лечение. Секунди по-късно Емре Мор шутира по диагонала и топката облиза гредата, излизайки в аут. В заключителните минути удар на Дембеле бе отразен, а Силесен се справи след удар на Хозабед и рикошет в тялото на Дин. В последната 90-а минута Семедо напредна и центрира към близката греда, където Сержи Роберто засече топката, но нямаше късмет и уцели греда.
Реваншът на „Камп Ноу” е на 11 януари от 22:30 часа българско време.