Барса разби Чапекоензе с 5:0

Каталунците отвяха бразилците с 5:0

Барселона се наложи с убедителното 5:0 в домакинството си на Чапекоензе в сблъсък за трофея "Жуан Гампер". Двубоят се игра пред почти 65 хиляди зрители на "Камп Ноу", които посрещнаха емоционално гостите от Бразилия. Срещата беше и възпоменателна в памет на жертвите на самолетната катастрофа преди година, в която загинаха много от играчите на Чапекоензе. Вратарят Джаксън Рагнар Фолман и полевите футболисти Алан Рушел и Нето са единствените трима оцелели при трагедията.
Барса доминираше през цялото време и спечели купата след голове на Жерард Деулофеу (в 6-ата минута), Серхио Бускетс (11), Лионел Меси (28), Луис Суарес (55) и Денис Суарес (74).
Преди началото на двубоя двама от оцелелите от катастрофата - Нето и Фолман, получиха овации от феновете и играчите на стадиона, а след това и капитанът Рушел бе заменен в 36-ата минута и също бе изпратен с бурни аплодисменти.
На полувремето пък Андрес Иниеста и треньорът Ернесто Валверде изнесоха трогателни речи.
С успеха традицията беше спазена и Барселона за 40-ти път спечели трофея "Жуан Гампер". На каталунците предстои сблъсък с Реал (Мадрид) за Суперкупата на Испания - в неделя (13 август) от 23:00 часа българско време.