Барселона и Лас Палмас завършиха наравно 1:1

Каталунците направиха 1:1 срещу Лас Палмас

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Барселона се издъни в гостуването си на Лас Палмас. Двата тима завършиха наравно 1:1. Така преднината на каталунците, която изглеждаше комфортна, вече е само 5 точки пред втория Атлетико Мадрид. А именно дербито между Барса и Атлетико се задава след няколко дни – в неделя (4 март) на „Камп Ноу“. Барса записа трето равенство в последните си 6 мача и то срещу непретенциозни съперници – Еспаньол, Хетафе и Лас Палмас, като пропиля 6 точки, а междувременно „дюшекчиите“ записаха серия от 6 поредни победи.
Лионел Меси изведе Барса напред в резултата в днешното гостуване с Лас Палмас. Той отбеляза изключително попадение от пряк свободен удар, след като насочи топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините. Лас Палмас изравни в 46-ата минута от дузпа. Точен бе Джонатан Калери.
Барса започна добре срещата, но нещо в играта на Меси и компания не вървеше. Дори домакините от Лас Палмас създадоха повече опасни атаки пред вратата на Тер Щеген. Защитата на каталунците отново не бе на висота, особено Умтити действаше разколебано и допускаше доста грешки. Треньорът на Барселона Ернесто Валверде заложи на Бускетс и Паулиньо в средата на терена, а по крилата на Алейш Видал и Иниеста. На върха на атаката действаха Меси и Суарес. През второто полувреме наставникът се опита да промени нещо с включването в игра на Коутиньо, Ракитич и Дембеле, но и те не помогнаха с нищо.