Барселона надви Атлетик (Билбао) с 2:0

Каталунците с девета победа от началото на сезона в Примера дивисион

Барселона спечели с 2:0 при визитата си на Атлетик (Билбао) в среща от десетия кръг на испанската Примера дивисион. Лионел Меси (36) и Паулиньо (90+2) вкараха головете за каталунците. Домакините веднъж нацелиха гредата, а гостите на два пъти.
Каталунците бяха по-активни и атакуваха по-честно, но и домакините не им отстъпваха сериозно в началните минути, а в 14-ата дори поискаха дузпа, след като топката се отби в тялото на Самюел Юмтити. Баските претендираха за игра с ръка, но не се видя такава на повторенията. Четири минути след това Марк-Андре тер Щеген спаси след удар на Ариц Адурис. Малко след това вратарят отново се намеси, след като Адурис се бе озовал очи в очи с него.
В 21-ата минута след шут на Лионел Меис топката срещна страничната греда. Последваха още два пропуска на уругваеца Луис Суарес, а Лионел Меси (36) се разписа след пас на Жорди Алба. Четири минути по-късно след удар на Паулиньо топката разтресе напречната греда.
След почивката играчите на Ернесто Валверде продължиха да създават по-чистите голови положения, но въпреки това в 53-ата минута Раул Гарсия тресна напречната греда след удар с глава при корнер. Баските опитаха да създадат натиск, но Адурис и Иняки Уилямс не намериха целта, а и Тер Щеген се прояви блестящо. В добавеното време Паулиньо (90+2) оформи крайния резултат.
С деветия си успех от началото на сезона Барселона събра 28 точки и остава убедително на върха в класирането. Атлетик (Билбао) е 11-и с 11 точки.