Барселона победи Реал Сосиедад с 2:1

"Каталунците" с 2:1 срещу Реал Сосиедад

Барселона успя да обърне с 2:1 като гост кошмара си от последните години Реал Сосиедад, срещу когото "каталунците" играят традиционно трудно.
Още в 12-ата минута на срещата Елустондо даде аванс на домакина Сосиедад след асистенция на Ектор Морено.
През първата част други по-сериозни положения за гол нямаше, но въпреки това "каталунците" бяха натикали своя домакин в неговата половина.
Второто полувреме продължи с натиск на Барселона, които в рамките на 3 минути обърнаха своя съперник.
Първото попадение бе дело на Луис Суарес в 63-ата минута, а негов асистент бе Самюел Умтити. Само три минути по-късно в прегръдките на своите съотборници попадна Осман Дембеле, който отбита топка от точката за изпълнение на дузпа, оформяйки крайния резултат.
След успеха Барселона остава лидер в класирането с 12 точки от 12 възможни. Сосиедад пък се намира на десетата позиция с 4 пункта.