БАРСЕЛОНА ПОБЕДИ СПОРТИНГ ХИХОН С 5:0

КАТАЛУНЦИТЕ ВРЕМЕННО НОМЕР 1 В ИСПАНИЯ

8 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Барселона победи Спортинг (Хихон) с 5:0 като гост в среща от шестия кръг на Примера дивисион и временно излезе начело в класирането.
Барса игра без контузения Лионел Меси (заменен от Арда Туран), a треньорът Луис Енрике направи още 4 промени в тима си, включвайки Матийо, Дин, Рафиня и Гомес сред титулярите.
Луис Суарес откри резултата в 29-ата минута, а три по-късно Рафиня удвои. Четвърт час преди края Лора бе изгонен, а Спортинг остана с човек по-малко. Барса се възползва от това и вкара три гола за седем минути - Неймар (81' и 88') и Арда Туран (85').
С тази победа каталунците дръпнаха по голова разлика на Реал (Мадрид), който по-късно тази вечер гостува на Лас Палмас.