Барселона разби Ейбар с 4:2

“Ноу Камп” изпрати Луис Енрике…и титлата на Испания

Барселона стигна до победа с 4:2 в последния си мач за сезона в Примера дивисион. Каталунците се наложиха с този резултат над гостуващия Ейбар, но радостта бе помрачена от новината, че Реал Мадрид също е постигнал успех в своя мач от кръга на Ла Лига. По този начин "белите" станаха шампиони на страната.Иначе домакините на “Камп Ноу" не изиграха най-добрия си мач. Гостите могат да съжаляват, тъй като поведоха с два гола на Такаши Инуи в 7-ата и 61-ата минути. Само три минути след това се стигна до автогол на Давид Жунка, което върна интригата в мача. Така Барса се съвзе и първо Луис Суарес в 74-ата минута успя да изравни, а Лионел Меси от дузпа в 75-ата направи обратът факт. Отново аржентинецът се разписа в 90-ата минута и по този начин оформи крайния резултат. Иначе гостите завършиха мача с човек по-малко, тъй като Андер Капа бе изгонен от рефера 15 минути преди края.