Барселона разби Еспаньол с 4:0

Меси се развихри в каталунското дерби

Барселона разби като гост градския съперник Еспаньол с 4:0 в каталунското дерби от 15-ия кръг на Примера дивисион и дръпна еднолично на върха с 3 точки аванс пред Севиля и Атлетико (Мадрид).
Голямата звезда на гостите Лионел Меси демонстрира за кой ли път голяма класа и записа две попадения срещу името си. Аржентинският нападател даде преднина на Барса в 17-ата минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. В 26-ата минута Усман Дембеле удвои аванса на гостите, пращайки топката в горния ъгъл на далечната греда. Малко след това Луис Суарес шутира отблизо и топката срещна напречната греда.
Превъзходството на Барса бе затвърдено с трети гол в последните секунди на първата част, когато Луис Суарес бе изведен зад отбраната на „папагалчетата“ и се разписа във вратата на Диего Лопес.
След почивката действията продължиха да се водят предимно в половината на домакините и четвъртото попадение падна в 65-ата минута, когато Лионел Меси отново показа майсторство при изпълнението на пряк свободен удар. Осем минути по-късно Еспаньол стигна до гол чрез Дуарте, но той беше отменен след намесата на ВАР заради положение на засада. До края на мача не се случи нищо любопитно и футболистите на Ернесто Валверде спечелиха трите точки.
След успеха си Барселона е едноличен лидер с 31 точки и 3 аванс пред Севиля и Атлетико (Мадрид). Еспаньол е девети с 21 точки преди останалите срещи от кръга.