Барселона разби Жирона с 6:1

Меси с два гола, Луис Суарес с хеттрик при победата с 6:1

Барселона записа категоричен домакински успех над Жирона с 6:1 в среща от 25-ия кръг на Примера. Малко изненадващо Порту откри резултата в третата минута, но само 120 секунди по-късно Луис Суарес изравни и върна мача в изходна позиция.В 30-ата Лео Меси направи обратът факт. Аржентинецът финтира двама бранители и намери пролука за удар в долния десен ъгъл на вратаря - 2:1. В 37-ата Меси се разписа за 3:1 след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар, пращайки топката под стената. Интригата тотално приключи минута преди почивката, когато дойде ред и на Луис Суарес да се разпише, а асистенцията бе на Коутиньо.В 66-ата пък новото попълнение лично реализира за 5:1. Този път Коутиньо и Суарес си размениха ролите, като уругваецът асистира. В 76-ата минута Луис Суарес оформи своя хеттрик, а с него и крайния резултат в този мач.