Барселона разби Тотнъм с 4:2

Каталунците победиха с 4:2

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Барселона победи Тотнъм с 4:2 в двубой от Група В на Шампионската лига, игран на стадион "Уембли".Двата отбора спретнаха страхотен мач, в който футболистите на треньора Ернесто Валверде прекратиха серията си от три мача без победа. Голове на Филипе Коутиньо и Иван Ракитич дадоха аванс на каталунците  през първото полувреме. Хари Кейн върна едно попадение, но малко след това се разписа Лионел Меси. Ерик Ламела отново върна "шпорите" в мача, а Лео оформи крайния резултат.Така Барса вече има 6 точки след първите два мача, колкото има и отбора на Интер, който победи ПСВ с 2:1.Двубоят започна ударно за гостите, които поведоха в резултата още във втората минута. Лионел Меси изведе Жорди Алба с един от вече емблематичните си диагонални пасове. Юго Лорис излезе неразчетено напред и защитникът се възползва от това, подавайки на Филипе Коутиньо. Необезпокояван, бразилецът стреля мигновенно и топката опъна мрежата на вратата.Каталунците се възползваха от стъписаните домакини и поеха инициативата в средата на терена. "Шпорите" все пак стигнаха до опасност в 25-ата минута. Хари Кейн отправи изстрел на около метър от линията на наказателното поле, но Марк-Андре тер Стеген. бе на мястото си и улови.В 28-ата минута гостите успяха да отбележат втори гол. Коутиньо намери Иван Ракитич, който стреля много атрактивно от воле от дъгата на пеналтерията. Топката се отклони от гредата и влезе във вратата.Две минути по-късно Луис Суарес си освободи пространство в наказателното поле, след като получи точно подаване и отправи диагонален удар по земя. Топката обаче мина покрай лявата греда.В 33-ата минута прекрасна атака на домакините завърши с удар на Ерик Ламела, който стреля от вътрешността на пеналтерията, но ударът му бе блокиран от Жерар Пике. Така първото полувреме приключи без повече голове.През втората част случващото се на терена не се промени и само две минути след подновяването на играта Лионел Меси нацели дясната греда след техничен удар по земя от границата на наказателното поле.В 52-ата минута ситуацията се разигра по абсолютно идентичен начин, но в ответната контраатака домакините върнаха едно попадение. Хари Кейн демонстрира класата си, след като елиминира Нелсон Семедо в наказателното поле и стреля технично, оставяйки безпомощен Тер Стеген - 1:2.Радостта на Тотнъм бе кратка, тъй като четири минути по-късно Барса отнво вкара. Меси изведе Алба по лявото крило. Защитникът пусна топката към точката на дузпата, където аржентинецът засече кълбото и го прати във вратата.Нов гол падна в 66-ата минута. Ерик Ламела шутира от около 20 метра и топката рикошира коварно в защитника Артур. Това направи безпомощен Тер Стеген и кълбото мина покрай плонжа на стража.В следващите минути футболистите на Барселона се опитваха да задържат топката в свое притежание с цел да намалят темпото на играта и да запазят резултата. Въпреки това домакините се втурнаха във финален щурм и пропуснаха няколко добри възможности за изравняване на резултата, но Меси уби надеждите на Спърс с гол в последната минута на редовното време.