Барселона разби Уескаа с 8:2

Каталунците разбиха гостуващия новак Уеска и поведоха в Испания

Барселона размаза у дома новака този сезон Уескаа с 8:2 в среща от третия кръг и с по-добра голова разлика изпревари Реал (Мадрид) на върха във временното класиране, въпреки че и двата тима имат пълен актив от 9 точки.
Гостите в този мач стартираха сезона с победа и реми, а на „Камп Ноу“ смълчаха феновете на каталунците още в 3-ата минута, когато колумбиецът Хуан Камило Ернандес (3) се разписа за 0:1 след пас на Лонго. Отговорът на домакините не закъсня много и в 16-ата минута звездата Лионел Меси изравни след асистенция на Иван Ракитич.
В 24-ата минута играчите на Ернесто Валверде стигнаха до пълен обрат, след като Жорже Пулидо си вкара автогол. Луис Суарес пък направи резултата 3:1 в 39-ата минута след пас на Жорди Алба. Попадението на уругваеца бе преразгледано с ВАР заради съмнения за засада и след това признато. Три минути след него обаче Алекс Галар намали на 3:2 след подаване на Мой Гомес.
Головата фиеста продължи и след почивката, но все с попадения във вратата на гостите. В 48-ата минута Усман Дембеле вкара след пас на Луис Суарес, а четири минути по-късно Иван Ракитич направи резултата 5:2. Асистиралият му Лео Меси пък вкара втория си гол в мача след пас на Филипе Коутиньо, а 20 минути по-късно сам записа нов голов пас, извеждайки Жорди Алба за 7:2. Дълбоко в добавеното време Луис Суарес (90+3-дузпа) оформи крайния резултат.
Така Барса записа трета поредна победа и с 9 точки е на върха в класирането с голова разлика 12:2, а тази на втория Реал е 10:2. Уеска регистрира първа загуба, но след нея е на 13-а позиция с 4 точки, а прд него със същия актив са девет тима.