Барселона разби  Виляреал с 5:1

Осман Дембеле с два късни гола при победата на Барса с 5:1

Барселона продължава без шампионатна загуба този сезон, побеждавайки Виляреал с 5:1 в отложен двубой от 34-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ноу Камп".Момчетата на Ернесто Валверде ликвидираха интригата още през първото полувреме, в което забиха три безответни гола чрез Филипе Коутиньо, Паулиньо и Лионел Меси. На два пъти с разкошни пасове блесна Андрес Иниеста, като асистенцията на капитана за Бълхата беше от друга планета.Каталунците видимо намалиха оборотите през второто полувреме и "жълтата подводница" върна едно попадение по куриозен начин чрез Никола Сансоне. Той беше прострелян от своя съотборник Форналс и общо взето разбра последен, че се е разписал. В 87-ата минута обаче Осман Дембеле сложи точка на спора след страхотен пробив на Иван Ракитич, а в добавеното време французинът вкара след солова акция.Първенецът Барселона вече има 90 точки на сметката си, изстрелвайки се с 15 над втория Атлетико Мадрид. Виляреал е шести с 57 пункта в своя актив.