БАРСЕЛОНА РАЗГРОМИ АТЛЕТИК БИЛБАО С 6:0

СУАРЕС С ХЕТТРИК

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Барселона разгроми Атлетик Билбао с 6:0 в мач от 20-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ноу Камп".Двубоят тръгна с главата надолу за баските още от самото начало, защото вратарят Ираисос беше изгонен рано-рано, фаулирайки Суарес в пеналта. Лео Меси вкара отсъдената дузпа, а по-късно Неймар удвои.На почивката Меси остана в съблекалнята, но неговите съотборници решиха всичко по бързата процедура във втората минута на втората част, когато Луис Суарес се разписа след пас на Неймар. Последният записа още една асистенция четвърт час по-късно, когато подаде на Иван Ракитич.Барса вкара още два гола, автор на които стана оформилият своя хеттрик Луис Суарес. Така уругваецът дръпна в листата на голмайсторите със своите 18 попадения в първенството и има с два повече от преследвачите.Барселона събра 45 точки и остана на второ място, но има мач по-малко от лидера Атлетико Мадрид. Атлетик Билбао е девети с 28 точки.