Барселона с нова голяма издънка

Младок спаси каталунците от поредна загуба в шампионата

Барселона записа трети пореден мач без победа от началото на сезона при равенството 1:1 с Атлетик (Билбао) у дома.
Каталунците имат само две точки от двубоите си в последните седем дни, като загубиха общо седем точки и бяха на няколко минути от това да запишат първи двубой без отбелязан гол през сезона.
Наставникът на каталунците Ернесто Валверде за пореден път си позволи да прави ротации в тима и остави Меси и Бускетс извън титулярите, но и по-късната им поява (51' и 55') не промени особено играта на Барса.
Луис Суарес през първата и Филипе Коутиньо през втората част се отчетоха с по два пропуска пред вратата на гостите от Билбао, които поведоха с попадение на Оскар де Маркос в 41-ата минута.
Лионел Меси пък можеше да изравни в 77-ата, но топката премина покрай гредата. Аржентинецът все пак помогна за изравняването на резултата след половин час на терена с асистенция за резервата Мунир, който се разписа отблизо за 1:1 в 84-ата минута, само няколко след появата си в игра. Гол на Луис Суарес пък бе отменен заради засада в 88-ата минута.
Барса остава начело на класирането на точка пред Реал (Мадрид) и на три пред Атлетико преди мадридското дерби на "Сантиаго Бернабеу" от 21:45 часа тази вечер.