Барселона само запази разликата с Валенсия

Каталунците вече с по-малка преднина пред Атлетико и Реал

Валенсия и лидерът Барселона завършиха 1:1 на „Местая” в дербито от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така разликата от четири точки между двата тима се запази, пък с това реми авансът им пред Атлетико и Реал от столицата Мадрид бе съкратен.
През първите минути Паулиньо и Иван Ракитич се пробваха с далечни удари, но вратарят Нето ги отрази. Бразилският страж обаче сгреши в 30-ата минута, когато след шут на Лионел Меси от границата на наказателното поле изпусна топката и тя мина зад голлинията, което се видя и в реално време, но бе потвърдено и от телевизионните повторения. Само съдиите обаче не видяха гол за каталунците и оставиха играта да продължи. Домакините организираха светкавична контраатака и Симоне Дзадза не бе точен при завършващия удар, като топката мина сантиметри покрай гредата.
Гостите продължиха да са по-активни както до края на първата част, така и след почивката. Въпреки това в 60-ата минута „прилепите” поведоха в резултата. Гонсало Гуедеш подаде вляво към Хосе Гая, който нахлу в наказателното поле и намери Родриго Морено, засякъл топката във вратата за 1:0.
Играчите на Ернесто Валверде упорито търсеха гола и в 75-ата минута удар на Луис Суарес бе отразен от Нето. В 82-ата минута обаче Лионел Меси изведе с прецизен пас Жорди Алба, който с удар от движение изравни за 1:1. До края и двата тима търсеха пълния успех, но нямаха късмет в завършващата фаза и резултатът остана непроменен.
След ремито Барса остава на върха с 35 точки, а Валенсия е на втора позиция с 31, докато Атлетико и Реал имат по 27.