Барселона сгреши неочаквано у дома, но се върна на върха

С човек по-малко каталунците стигнаха само до точка срещу Жирона

Барселона направи първа грешна стъпка за сезона, след като завърши 2:2 с гостуващия Жирона в среща от петия кръг на испанската Примера дивисион. Въпреки това играчите на Ернесто Валверде изместиха Реал (Мадрид) от върха заради по-добрата си голова разлика.
Голямата звезда на домакините Лионел Меси (19) зарадва феновете по трибуните на „Камп Ноу“ с гол след пас на чилиеца Артуро Видал. В 35-ата минута обаче френският бранител Клеман Ленгле си изкара директен червен картон и домакините останаха в намален състав.
Жирона се възползва от числения си превес на терена и не само изравни, но и направи пълен обрат с голове на уругвайския нападател Кристиан Стуани (45, 51) в края на първата част и началото на второто полувреме.
Жерард Пике (63) изравни и след това Барса наложи тотален натиск дори с човек по-малко на терена, но не съумя да стигне до трето попадение, с което да спечели пълния актив от точки.
След равенството Барселона събра 13 точки, колкото има и Реал (Мадрид), но се върна на върха във временното класиране заради по-добрата си голова разлика. Жирона се изкачи на осма позиция с 8 точки.