София 11 °C София 11°C - разкъсана облачност Велико Търново 6 °C Велико Търново 6°C - предимно облачно Пловдив 8 °C Пловдив 8°C - предимно ясно Варна 8 °C Варна 8°C - предимно ясно Бургас 10 °C Бургас 10°C - предимно ясно

Барселона си върна на Ювентус

Меси се развихри

При резултат 3:0 завърши мачът между отборите на Барселона и Ювентус. За каталунците точни бяха Лео Меси (45 и 69) и Иван Ракитич (56).  Преди този мач нападателя с номер 10 все още нямаше попадение във вратата на Джанлуиджи Буфон. Така Барса взе своето, след като преди няколко месеца отпадна в Шампионската лига именно от “бианконерите”. Преди тази среща отборите имат общо 9 мача помежду си, като си делят по 3 победи и 3 равенства.

Мачът започна много добре за каталунците като в 20тата минута след пряк свободен удар на Лео Меси , Луис Суарес имаше възможност да открие резултата .В 24-ата Бентанкур беше оставен в наказателното поле, но Жорди Алба се намеси. Игуаин също получи шанс за изстрел четири минути по-късно. В 38-ата Барселона най-сетне сътвориха нещо по-опасно пред Буфон. Положението дойде след грешен ход в защитата на “бяло-черните”. В 43-ата Игуаин направи двойно подаване на границата на наказателното поле, но не видя коридор за шут. В 45-ата Меси откри резулата с отлична асистенция от Суарес.

Малко след края на почивката торинци имаха страхотна възможност. Дибала не намери целта от 15 метра след центриране на Дъглас Коща. В 54-ата Лео Меси получи жълт картон за протест, искайки картон за съперник. Аржентинецът дори докосна съдията и това му “спечели” наказанието. Иван Ракитич бе точен за 2:0 ,след избитата топка от Суарес в наказателното . 13 минути по-късно, нападателят на каталунците приключи драмата на „Камп Ноу“, като наказа Ювентус с трето попадение за вечерта. В 79-ата и Суарес прати топката в мрежата, но бе вдигнат флаг за засада. Последваха няколко ситуации пред Тер Стеген в рамките на няолко минути. В 81-ата Дибала имаше добра възможност, но Тер Стеген успя да стигне до топката и да я изчисти в корнер. Появи се опасност пред вратата, но Пике изчисти пред голлинията .Последваха претенции за игра с ръка, но съдията не посочи бялата точка.