Барселона загуби след 37 мача

Леванте заби 5 гола на каталунците, Меси не игра, Коутиньо с хетррик

В истинска голова фиеста се превърна последното гостуване на шампиона Барселона за настоящия сезон в Примера дивисион.
Каталунците играха без голямата звезда Лионел Меси и бяха победени с 4:5 от домакина Леванте за радост на местните фенове, което е първа загуба за вече празнуващия титлата и купата на страната тим на Ернесто Валверде след 37 мача от началото на шампионата.
21-годишният ганайски нападател Емануел Боатенг се отчете с хеттрик (9', 30' и 49'), а 22-годишният Енис Барди добави още две попадения (46' и 56') за победата. Филипе Коутиньо също записа хетррик за Барса, разписвайки се в 38-ата, 59-ата и 64-ата минута, а Луис Суарес върна интригата в 70-ата минута за 4:5. Уругваецът имаше още една възможност малко слеед това, но не се възползва.