БАТЕ тръгна силно, но загуби ритъм

Реваншът е на 24 август

7 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Бившият участник в Шампионската лига БАТЕ (Борисов) рискува да приключи рано с изявите си в клубни турнири на Стария континент, след като не успя да победи вкъщи Олександрия в първи сблъсък от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Мачът завърши 1:1 с голове още в началото. Домакините започнаха силно и след няколко пропуска поведоха чрез точен шут на Мирко Иванич в 9-ата минута. Украинците обаче намериха сили да изравнят още в 19-ата минута чрез Йевхен Банада, а след това заиграха и по-добре.През втората част БАТЕ успя да си върне предимството в играта, но не и в резултата. И късметът не беше на страната на белорусите, след като в 90-ата минута авторът на техния гол Иванич удари напречната греда.Реваншът е на 24 август.