БЕЛГИЯ ПОБЕДИ ФРАНЦИЯ

КЪСНИ ГОЛОВЕ НА ФЕКИР И ПАЙЕ СПАСИХА "ПЕТЛИТЕ" ОТ РЕЗИЛ В ПРИЯТЕЛСКИ МАЧ

9 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Националният отбор на Белгия се наложи над Франция като гост с 4:3 в приятелска среща. Белгийците изиграха фантастично първо полувреме и благодарение на головете на Маруан Фелайни в 17-тата и 42-та минута се оттеглиха на почивка с два гола аванс.

В началото на втората част Раджа Найнголан покачи на 3:0 след асистенция на Фелайни. Три минути по-късно Матйо Валбуена върна едно попадение след гол от дузпа, отсъдена за нарушение на Никола Ломбертс. В следваща атака съдията Марио Страхоня отсъди още един наказателен удар. Този път той бе в полза на белгийците. Зад топката застана звездата на Челси Еден Азар и не сгреши от бялата точка. Преднината на Белгия отново стана три гола.

Резултатът се запази такъв чак до 89-тата минута, когато Набил Фекир намали на 2:4 с прекрасен гол в горния ляв ъгъл на вратата. Две минути по-късно Димитри Пайе оформи крайното 3:4 с попадение от границата на наказателното поле.

Франция - Белгия 3:4
Фелайни 17', 42'; Найнголан 50'; Валбуена 53'д.; Азар 54'д.; Фекир 89'; Пайе 90+1'

ФРАНЦИЯ: Йорис, Саня, Варан, Кошчелни, Тремулинас, Сисоко, Кабай (Пайе 46'), Матюиди, Валбуена (Фекир 73'), Гризман (Лаказет 46'), Жиру (Н'Теп 80'). Старши треньор Дидие Дешан

БЕЛГИЯ: Куртоа, Алдервейрелд, Денайе (Дендонкер 85'), Вертонген, Ломбертс, Витсел (Дембеле 81'), Найнголан, Фелайни (Шадли 77'), Мертенс (Ферейра-Караско 60'), Азар, Бентеке (Лукаку 59'). Старши треньор Марк Вилмотс