Беневенто победи Верона с 3:0

Беневенто разби Верона в опашкарското дерби

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Беневенто победи предпоследния Верона с класиката 3:0 в отложен мач от 27-ия кръг на Серия „А” и записа четвърти успех от началото на сезона.
Защитникът Гаетано Летиция (25) даде преднина на домакините след асистенция на халфа Лоренцо дел Пинто и това се оказа единственият гол за първата част.
След почивката малийският нападател Шейк Диабате (66, 84) се разписа на два пъти и оформи крайния резултат. За първия от головете му подаде  халфът Бенито Николас Виола.
С тази победа Беневенто събра 13 точки и въпреки това остава на последната позиция, изоставайки на 9 точки от Верона, който е на четири точки от спасителното 17-о място, заемано от СПАЛ.