Бенфика гледа напред след успех в Истанбул

Така Бенфика взе сериозно предимство преди реванша в Лисабон

5 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Португалският гранд Бенфика направи сериозна крачка към 1/8-финалите в Лига Европа, след като победи като гост с 2:1 турския гранд Галатасарай в Истанбул. Вторият в португалското първенство стигна първи до попадение чрез Едуарзо Салвио от дузпа в 27-ата минута.
Турският тим се върна в мача след гол с глава на Кристиан Люиндама в 54-ата минута, като асистенцията беше на новото зимно попълнение на Галатасарай Юто Нагатомо. Само десет минути по-късно обаче Бенфика отново излезе напред чрез Харис Сеферович, а резултатът се запази до края. Така Бенфика взе сериозно предимство преди реванша в Лисабон.