БЕНФИКА НАДВИ ДИНАМО КИЕВ С 1:0

"ОРЛИТЕ” ИЗЛЪГАХА ГРАНДА ОТ КИЕВ С 1:0 И СЕ ИЗРАВНИХА ПО ТОЧКИ С НАПОЛИ

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Бенфика победи Динамо (Киев) с минималното 1:0 в среща от четвъртия кръг в група „В” на Шампионската лига и се изравни по точки с лидера Наполи, който завърши 2:2 при визитата си на Бешикташ по-рано през деня.
Победното попадение за „орлите” от Лисабон срещу украинския град падна в добавеното време на първата част, когато съдията отсъди дузпа за нарушение на Вида срещу Луизао. Едуардо Салвио (45+2-дузпа) бе точен от бялата точка и даде аванс на домакините.
Бенфика удари и гредата в 53-ата минута на двубоя, когато Гедеш стреля, но топката не пожела да влезе във вратата. Динамо получи дузпа в 67-ата минута, когато Едерсон фаулира Дерлис в наказателното поле, но бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораес пропусна от бялата точка. До края на мача двата тима не стигнаха до попадение и домакините спечелиха трите точки.
След успеха си Бенфика събра 7 точки и се изравни с лидера Наполи. Трети е Бешикташ с 6 точки, а Динамо е на дъното с 1 точка.