Берое победи Верея с 1:0

Гостите спечелиха с 1:0 срещу Верея на "Трейс Арена"

Берое победи Верея с минималното 1:0 в старозагорското дерби от 14 кръг на Първа лига. Единственото попадение реализира Мартин Камбуров в 61-ата минута с глава. След успеха Берое измести Черно море от петото място и има 23 точки. Варненци остават шести, а Верея е на седмо място с 20 точки.
Първото полувреме завърши без голове, като почти нямаше нищо интересно пред двете врати. В 55-ата минута Педро от Берое нацели гредата, като преди това Карачанаков бе изпълнил хубав пряк свободен удар. В 61-ата минута Карачанаков бе оставен непокрит вдясно и центрира в наказателното поле. Там Мартин Камбуров се извиси и с глава прати топката във вратата на Георги Аргилашки.
Треньорът на Верея Илиан Илиев реагира с две смени, но те не промениха кой знае колко играта. Едва в последните секунди Исмаил Иса пробва удар от границата на наказателното поле, но неточен.