Берое победи Верея с 2:0

Берое спечели градско дерби и изпревари Левски в исторчески ден за Камбуров

Берое спечели като гост срещу градския съперник Верея с 2:0 в дербито на Стара Загора от 28-ия кръг на Първа лига и изпревари Левски на третото място в първата шестица. Мартин Камбуров вкара голове №199 и №200 в елита, а Радослав Цонев затвърди превъзходството на „зелените”.
Гостите от Стара Загора успяха да поведат в 17-ата минута, когато звездата им Мартин Камбуров изпълни отлично пряк свободен удар, топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията за 0:1. Това бе 199-о попадение за легендарния нападател в родния елит.
Следващият по-интересен момент за първата част се случи в 37-ата минута, когато  Педро Еуженио за малко щеше да вкара гол директно от корнер, но след удара му топката излезе в аут. Три минути след това Георги Андонов изрази претенции за дузпа, но съдията Ивайло Стоянов бе категоричен, че няма фаул срещу ветерена и му показа жълт картон.
Две минути преди почивката Берое удвои аванса си. Милен Желев изпрати топката напред пред наказателното поле на Верея, Педро Еуженио се пребори и успя да стреля по диагонала. Даниел Наумов изби, но непокритият Радослава Цонев бе в непосредствена близост и се разписа за 0:2. В добавеното време на първата част Симеон Мечев центрира от корнер, Домовчийски от домакините засече с глава, а топката се отби в напречната греда.
През второто полувреме в 56-ата минута Педро Еуженио нахлу отляво в наказателното поле на Верея и шутира в аут. Седем минути след това Веселин Минев отправи първия точен удар за Верея, но топката отиде право в ръцете на Перниш. В 65-ата минута Педро Еуженио шутира от въздуха, но Наумов изби топката.