Берое разби Черно море с 4:1

Берое победи с 4:1 Черно море във Варна

Берое спечели с 4:1 гостуването си на Черно море в среща от 21-ия кръг на Първа лига. В герой за победителите се превърна португалеца Педро Еуженио, който реализира три от попаденията за тима си, а едно добави Мартин Камбуров.
Иначе срещата бе първа официална за Илиан Илиев начело на "моряците" след завръщането му на "Тича". Както е известно, в края на 2017 година специалистът напусна Верея, за да поеме варненския тим.
Домакините стартираха силно срещата и още в 5-ата минута излязоха напред в резултата. Георги Илиев центрира от десния фланг в противниковото наказателно поле, където Радослав Василев засече от въздуха и реализира първия си гол за "моряците" в официален мач.
Попадението подейства мотивиращо за гостите, които започнаха да поглеждат по-често към противниковата врата. Така се стигна до 26-ата минута, когато Педро Еуженио изравни с удар по земя от границата на наказателното поле. В 38-ата португалецът вкара втория си гол в мача. След разбъркване в наказателното поле топката попадна в полузащитника, който от зоната за изпълнение за дузпа прати коженото кълбо във вратата на "моряците".
Еуженио реализира хеттрика си в самия край на първото полувреме, засичайки на празна врата пас на Камбуров.
През втората част Черно море опита да обърне развоя на мача, но така и не съумяваше да намери се справи с много добре организираната игра на Берое. В самия край на мача гостите стигнаха до четвърти гол. Райнов изведе Камбуров сам срещу Макенджиев и нападателят не сбърка - 1:4.
С този успех Берое събра 37 точки на 4-ото място във временното класиране, докато Черно море е 7-и с 25.