БЕШИКТАШ И НАПОЛИ ЗАВЪРШИХА НАРАВНО 1:1

ТУРСКИЯТ ГРАНД И ИТАЛИАНСКИЯТ ТИМ ЗАВЪРШИХА 1:1В ИСТАНБУЛ

Бешикташ и Наполи завършиха 1:1 в Истанбул в мача си от четвъртия кръг на група „B” в Шампионската лига. Само преди две седмици турският тим бе спечелил с 3:2 при визитата си в Италия, но този път и двата тима трябваше да се задоволят само с по една спечелена точка.
Гостите от Наполи бяха по-активни през първата част и пропуски направиха Маноло Габиадини и Хосе Кайехон, а домакините разчитаха предимно на контраатаки.
Всичко по-интересно в срещата се случи в заключителния четвърт час. „Орлите” опитаха да установят натиск и в 78-ата минута получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка на Никола Максимович при центриране отдясно. Рикардо Куарешма бе хладнокръвен от бялата точка и даде преднина на турския тим.
Радостта на домакините бе твърде кратка, тъй като четири минути по-късно словашкият национал Марек Хамшик вкара красиво попадение с далечен удар и изравни за 1:1. До края на мача и двата тима се опитаха да стигнат до трите точки, но не създадоха сериозни голови положения. В добавеното време Дрийс Мертенс и Лоренцо Инсиние от гостите направиха пропуски.
След равенството Наполи остава лидер в групата със 7 точки, а Бешикташ е втори с 6 точки. В другия мач от групата Бенфика посреща Динамо (Киев) в Лисабон.