Бешикташ победи Галатасарай с 1:0

Единствения гол в мача, игран пред над 50 000 зрители на "Тюрк Телеком Арена", отбеляза бразилецът Талиска в началото на второто полувреме

Бешикташ записа изключително важна победа в 22-ия кръг на турското първенство. "Черните орли" се наложиха в дербито с Галатасарай с 1:0 и отново имат аванс от 4 точки пред Истанбул ББ на върха в класирането. Единствения гол в мача, игран пред над 50 000 зрители на "Тюрк Телеком Арена", отбеляза бразилецът Талиска в началото на второто полувреме. Загубата изхвърли Галатасарай от борбата за титлата, защото отборът вече изостава с цели 10 точки от днешния си съперник.
Първото полувреме беше равностойно, а в самото начало домакините имаха претенции за дузпа. На няколко пъти Галатасарай пропусна да открие резултата, а в 47-ата минута това стори Талиска от Бешикташ. Той стреля от фаул, топката се отклони от противников футболист и стана неспасяема за вратаря Фернандо Муслера.