Бетис надви Малага с 2:1

Тимът от Севиля обърна изпадналия Малага

Бетис обърна у дома Малага с 2:1 в андалуския сблъсък от 35-ия кръг на испанската Примера дивисион и си осигури участие поне в турнира Лига Европа през следващия сезон.
В 18-ата минута Антонио Бараган от домакините нацели гредата, а малко след това мароканецът Юсуф Ен-Несири (20) изведе гостите напред в резултата. Бетис бързо изравни чрез Риза Дурмиси (24) след грешка в защитата на Малага.
Малко след почивката Ен-Несири вкара нов гол за гостите, но той не бе зачетен заради засада. Тимът от Севиля пък стигна до успеха с попадение на Фабиан Руис (73) след пас на Хосе Гуардадо.
След победата си Бетис е пети с 59 точки, изоставайки на 8 от четвъртия Валенсия. Малага вече изпадна и е последен с 20 точки.