Бетис надви Севиля с 1:0

В момента и двата тима имат по 4 точки в актива си

Бетис спечели голямото градско дерби срещу Севиля от 3-ия кръг на Примера дивисион. Домакините на “Бенито Вийямарин” се наложиха с минималното 1:0, като автор на победното попадение бе Хоакин Санчес. За това помогна и доста спорен червен картон за Роке Меса в 66-ата минута за сблъсък с вратаря Пау Лопес.Срещата започна с шанс за домакините, като удар на Такаши Инуи премина над вратата. Севиля отговори със силен шут на Франко Васкес и страхотно спасяване на Пау Лопес.В 40-ата минута Серхио Каналес отбеляза за Бетис, но попадението бе отменено заради засада. В самия край на полувремето пък удар на Гийеме Араня мина близо до гредата.Големите събития в срещата обаче се случиха през втората част. В 66-ата минута Севиля остана в намален състав заради изключително спорно изгонване на Роке Меса. Вратарят Пау Лопес излезе и се сблъска с играча на съперника, за което обаче бе наказан именно Меса с втори жълт и червен картон.Бетис се възползва от численото си преимущество и в 80-ата минута Аиса Манди центрира в наказателното поле, където Хоакин Санчес отблизо с глава порази вратата и донесе успеха на своя тим.Така Бетис записа първата си победа за сезона, а за Севиля това бе първо поражение. В момента и двата тима имат по 4 точки в актива си.