Бетис победи Реал (Мадрид) с 1:0

Бетис сензационно спечели на „Бернабеу” с гол в добавеното време

Реал (Мадрид) се издъни в трето поредно домакинство от началото на сезона, след като този път сензационно загуби с 0:1 от Бетис в среща от междинния пети кръг на испанската Примера дивисион. Голмайсторът Кристиано Роналдо се завърна за домакините след изтърпяно наказание, но нито той, нито Гарет Бейл успяха да стигнат до гол във вратата на гостите, които пък изненадващо стигнаха до успеха с гол на Санабрия (90+4) в добавеното време.
Тимът от Севиля можеше да поведе в самото начало, след като Каземиро сгреши и се стигна до контраатака. Виктор Камараса подаде около дузпата към Антонио Санабрия, който успя да шутира, преодолявайки вратаря Кейлор Навас, но Даниел Карвахал изчисти топката пред голлинията.
Последваха пропуски на Лука Модрич, който на два пъти не намери очертанията на вратата, и на Роналдо, чийто удар бе спасен от вратаря Антонио Адан. В 34-ата минъта пък шут на Фабиан Руис бе отразен на отсрещната врата от Кейлор Навас. Шест минути по-късно и Иско пропусна за домакините, след като Адан отново се прояви с блестящ рефлекс.
След почивката „белият балет” натисна още повече и в 51-ата минута Кристиано Роналдо направи голям пропуск, пращайки топката над гредата. Пет минути по-късно Дани Карвахал удари гредата от външната й страна.
В 62-ата минута след двойно подаване между Кристиано Роналдо и Гарет Бейл португалецът поиска дузпа, но не получи такава. Три минути след това Адан пък спаси след удар на Тони Кроос. Четвърт час преди края Лукас Васкес центрира, а Гарет Бейл засече топката с пета, Адан докосна кълбото, след което то се отклони от гредата.
Срещата вървеше към нулево равенство, но в четвъртата минута от добавеното време Антонио Санабрия вкара победния гол за гостите след асистенция на Бараган.
След успеха си Бетис е шести с 9 точки. Реал пък е седми с 8 точки и на 7 зад лидера Барселона.
В друга среща от кръга Севиля надви у дома Лас Палмас с 1:0 след гол на Хесус Навас (83). Така андалусци събраха 13 точки и излязоха втори на 2 точки след Барса. Лас Палмас е на 12-а позиция с 6 точки.