Бетис победи Виляреал с 2:1

Загубата не позволи на Виляреал да изпревари Реал Мадрид

Бетис се наложи с 2:1 при домакинството си на Виляреал в мач от 22-ия кръг на Ла Лига, игран в Севиля. След половин час екипажът на "Жълтата подводница" остана с човек по-малко, след като Даниеле Бонера игра грубо и получи червен картон.Бетис откри резултата в самия край на първата част. Морон сюрпризира неприятно Серхио Асенхо, след като го препарира с мощен шут от над 25 метра. Голмайсторът реализира и втория гол, който падна в 65-ата минута, след като се възползва от асистенция на Руиз.В 80-ата тимът на Хави Кайеха се върна в мача с попадение от дузпа. Карло Бака отбеляза от бялата точка, а нарушението на Антонио Бараган беше срещу Денис Черишев.Загубата не позволи на Виляреал да изпревари Реал Мадрид.