Блестящ старт на годината за Манчестър Юнайтед

Тимът на Жозе Моуриньо сложи край на лошата серия

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Манчестър Юнайтед започна отлично новата 2018 година и победи Евертън насред "Гудисън парк" с 2:0 в мач от 22 кръг на английското първенство. Успехът сложи край на серията от три поредни равенства във Висшата лига и общо 4 мача без победа за "червените дяволи" във всички турнири. За отбора на Жозе Моуриньо се разписаха Антони Марсиал и Джеси Лингард. "Карамелите" пък записаха второ поредно поражение в първенството.Домакините от Евертън натиснаха в началото, а удари на Мейсън Холгейт и Том Дейвис минаха много близо до целта. Самоотвержена намеса на Маркос Рохо пък предотврати сигурен гол във вратата на Манчестър Юнайтед.Играчите на Жозе Моуриньо се събудиха около 30-ата минута и на свой ред започнаха атаки. Фил Джоунс обстрелва вратата на Евертън, но без особен успех, а след това и Рохо имаше шанс да стреля с глава след корнер, но не затрудни Джордан Пикфорд.Андер Ерера отправи опасен изстрел, а топката профуча опасно близо над напречната греда. Същото стори и Пол Погба. В края на първото полувреме удар по земя на Джеси Лингард не намери очертанията.Юнайтед се активизира още повече след подновяването на играта, а Пикфорд на два пъти трябваше да се намесва при удари на Мата. Погба пък не успя да уцели вратата с удар по земя.В 56-ата минута натискът на Юнайтед бе материализиран. Погба влезе в наказателното поле, пусна към Антони Марсиал, който от границата на пеналта с много прецизен и техничен удар прати топката неспасяемо в мрежата - 1:0 за "червените дяволи". Малко по-късно Погба отново опита да преодолее Пикфорд, но стражът на Евертън изби в корнер.Ниасе пък пропиля много добра възможност за Евертън. Нападателят на "карамелите" стреля много добре с глава, но клълбото премина на сантиметри от гредата.Джеси Лингард отправи много опасен удар по земя, но отново вратарят на Евертън с пръсти изби в корнер. В 81-ата минута обаче нападателят не прости на Пикфорд. Лингард навърза няколко бранителя и с хубав и техничен удар направи 2:0 и реши мача.Победата прати Манчестър Юнайтед на второ място във временното класиране на Висшата лига с 47 точки. Евертън пък е на 9-ата позиция с 27.