БОКА ХУНИОРС ПОБЕДИ РИВЪР ПЛЕЙТ С 4:2

ДЕТИНСКИ ГРЕШКИ ПРОВАЛИХА РИВЪР ПЛЕЙТ

7 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Бока Хуниорс победи Ривър Плейт с 4:2 като гост в аржентинското Супер Класико. Сблъсъкът на двата гранда предложи много емоции на зрителите, препълнили стадион "Монументал" в Буенос Айрес. Бока започна по-силно и поведе в 14-ата минута след бърза контраатака и клиничен завършек от страна на Валтер Боу.
Отговорът на съперника обаче не закъсня. Себастиан Дриуси изравни в 34-ата минута, след като защитник в синьо-жълто изби нескопосано едно центриране в наказателното поле и нападателят с топовен шут опъна мрежата за 1:1. Само 6 минути по-късно Лукас Аларио засече точно с глава находчиво центриране на Морейра и направи обрата пълен - 2:1.
В 62-ата минута обаче звездата Карлос Тевес смълча трибуните. Бившият нападател на Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед се възползва от груба грешка на стража на домакините Баталия, излязъл неразчетено напред, отне му топката и я вкара в празната врата за 2:2. В 81-ата минута отново ветеранът показа, че притежава все още магия. Тевес получи пас на границата на пеналта и с технично изпълнение матира Баталия - 2:3.
Шокът в редиците на Ривър Плейт беше вече толкова голям, че тимът допусна и още един гол. В 4-ата минута на добавеното време домакините се бяха хвърлили в щурм на отчаянието в опит за изравняване и бяха наказани. След светкавична контра Рикардо Сентурион прехвърли с глава отново излезлия неразчетено вратар на домакините и после довкара топката с глава в мрежата, за да оформи крайното 2:4.
Бока Хуниорс излезе на първо място във временното класиране с 28 точки, колкото има и Естудиантес (който е с мач по-малко). Ривър Плейт е 11-и с 19 т.