Бордо победи Монако с 2:1

Жирондинците записаха първи успех за сезона

Бордо победи драматично гостуващия вицешампион Монако с 2:1 в среща от третия кръг на френската Лига 1 и записа първа победа за сезона, нанасяйки първо поражение на „монегаските“.
Жирондинците получиха две дузпи в мача, но реализираха само една чрез Франсоа Камано (48-дузпа) малко след почивката. Монако успя да изравни чрез 17-годишния италиански нападател Пиетро Пелегри (63), който се появи като резерва и се разписа с първото си докосване в мача. Пелегри стана първият футболист, роден през новото хилядолетие (17 март 2001 година), който бележи във френския елит. Той е и вторият най-млад играч, вкарал в Лига 1, след Килиан Мбапе. Пелегри беше станал и първият играч от новото хилядолетие с гол в италианската Серия „А“ като футболист на Дженоа.
В 86-ата минута Самуел Калу пропусна втората дузпа за домакините, след като по-рано през мача бе уцелил и греда. Всек пак те стигнаха до успеха в добавеното време с ново попадение на Франсоа Камано (90+2).
След първите три точки за сезона Бордо е 15-и във временното класиране. Монако има 4 точки на деветата позиция.