Борнемут разби Челси с 4:0

„Сините“ с кошмарна загуба при гостуване

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Борнемут постигна доста изненадваща домакинска победа с разгромното 4:0 над фаворита Челси в среща от 24-ия кръг на Висшата лига.Мачът между двата тима се игра на „Виталити Стейдиъм”, а „черешките” нямаха домакински успех срещу този противник от десетилетия.Новото попълнение на „сините” Гонсало Игуаин излезе сред титулярите, но отново не се запомни с нищо кой знае какво.Кинг даде аванс на домакините с попадение в 47-ата минута, а за удвояването на резултата точен бе Брукс в 63-ата минута.В 74-ата минута Кинг вкара второто си попадение в срещата, а освен това именно той се отчете и с асистенция за втория гол на тима си. За крайния резултат точен бе резервата Даниелс в 95-ата минута.След тази среща отборът от Лондон е 4-и с актив от 47 точки и е на равен брой точки с петия Арсенал, както и с две точки повече от шестия Манчестър Юнайтед.