Борусия Дортмунд надви Айнтрахт Франкфурт с 3:2

Айнтрахт Франкфурт игра смело, но загуби с 2:3 като гост на Борусия

Борусия Дортмунд победи Айнтрахт Франкфурт с 3:2 в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима изиграха сравнително равностоен мач на "Сигнал Идуна Парк", като в крайна сметка късметът се усмихна на домакините."Жълто-черните" откриха резултата, след като Марко Рус си вкара ранен автогол в 11-ата минута след острото центриране на Кристиан Пулишич. Останалите четири попадения паднаха в последните 15 минути на мача.В 75-ата "орлите" клъвнаха своя съперник, след като Лука Йович зае по-добра позиция от Шмелцер и Вайгъл, след което засече центрирането на Де Гузман от фаул с глава за 1:1. Така започна дъждът от голове. В 77-ата минута Мичи Батшуай игра на двойно с Кристиан Пулишич, след което напредна и нанесе безпощаден удар в долния ляв ъгъл - 2:1.В 91-ата минута Дани Блум беше изпуснат и засече в опразнената врата след остро центриране отдясно. Три минути след това обаче BVB измъкна победата след второто попадение в мача на Мичи Батшуай. Този път той получи от Лукаш Пишчек, овладя и разстреля Храдецки с много силен изстрел, фиксирайки крайния резултат.