Борусия (Дортмунд) надви Хамбург с 3:0

Борусия съсипа северняците с 3:0 и продължава без допуснат гол

6 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Борусия Дортмунд отново преби Хамбургер, този път с 3:0 като гост в среща от петия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Фолкспаркщадион".Интересното е, че това е четвърта поредна победа на "жълто-черните" над този съперник, при обща голова разлика 14:2. Преди това северняците имаха пет победи и само една загуба в седем мача с Борусия.Шинджи Кагава откри резултата тази вечер в средата на първото полувреме, а към средата на втората част голмайсторът на Бундеслигата за миналия сезон Пиер-Емерик Обамеянг вкара дежурния си гол.Той обаче направи невероятен пропуск по-късно, но малко след това Кристиан Пулишич ликвидира интригата с трето попадение за своите. Така Борусия събра 13 точки и се върна на върха, като впечатляващото е, че тимът още няма допуснат гол.Стартиралият с две победи този сезон Хамбургер вече е в серия от три поредни поражения и се свлече до 11-о място в класирането с актив от шест пункта.