Борусия Дортмунд надви Хофенхайм с 2:1

Играчите на Томас Тухел се справиха с Хофенхайм

7 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Борусия Дортмунд победи Хофенхайм с 2:1 в директен спор за третото място в Бундеслигата. С успеха играчите на Томас Тухел изпревариха съперника си в класирането.Абумеянг и Марко Ройс бяха точни за "жълто-черните", докато за гостите се разписа Крамарич.Борусия започна отлично срещата и поведе в резултата още в четвъртата минута. Ройс получи страхотен пас от Кастро и преодоля вратаря на гостите за 1:0.Малко по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа, която обаче Обамеянг пропиля.В последните 10 минути на срещата стана горещо на терена. Обамеянг направи 2:0 в 82-ата минута, след като бе на правилното място при избита топка и вкара с глава.След само две минути обаче Пишчек събори в собственото си наказателно поле съперник и Хофенхайм получи право да изпълни дузпа. Крамарич бе безпогрешен, но за повече гостите нямаха време.Борусия има 60 точки на третото място, докато Хофенхайм е с 58 на четвъртото.