Борусия (Дортмунд) надви Мьонхенгладбах с 3:2

Рафаел донесе драматичната победа на гостите

7 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Борусия Дортмунд осъществи спиращ дъха обрат срещу адашите от Мьонхенгладбах - 3:2, в среща от 30-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра на "Борусия Парк".Гостите бяха изморени от тежките мачове с Монако и цялата врява, която се вдигна около бомбата, която за малко не взриви автобуса им преди броени дни.Въпреки това обаче те откриха чрез Ройс в 10-ата минута, след като той се разписа от дузпа.Домакините обаче обърнаха развоя на срещата в своя полза след попадения на Щиндъл и автогол на Шмелцер съответно в 43-ата и 48-ата минути. Все пак резервата Обамеянг изравни в 59-ата минута преди Герейро да вкара победния гол в 87-ата.След мача Гладбах е 10-и с 39 точки, а Дортмунд е 3-и с 56 точки.