БОРУСИЯ ДОРТМУНД ПОБЕДИ БАЙЕР ЛЕВЕРКУЗЕН С 1:0

БОРУСИЯ СПЕЧЕЛИ С ГОЛ НА ОБАМЕЯНГ

8 годиниФутбол 10 Телевизия Евроком

Борусия Дортмунд победи като гост Байер Леверкузен с 1:0 в мач от  Бундеслигата. Единственият гол в мача отбеляза Пиер-Емерик Обамеянг, но мачът ще се запомни с нещо уникално. Съдията Феликс Цвайер опита да изгони треньора на домакините Роджър Шмидт, но Шмидт отказа да се подчини и реферът напусна терена заедно с цялата си бригада. След 10 минути спорове и увещавания, в които се включи и спортният директор на „аспирините” Руди Фьолер, съдията се върна и поднови мача, а Шмидт напусна скамейката.
Борусия Дортмунд е на второ място с 51 точки. Никога втори отбор в таблицата не е имал по-голям актив от Борусия след 22 мача. Леверкузен е четвърти с 35 точки.