БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) ПОБЕДИ ФРАЙБУРГ С  3:1

ФРАЙБУРГ ПРЕКЛОНИ ГЛАВА В ДОРТМУНД

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Борусия Дортмунд победи Фрайбург с 3:1 в първи мач от петия кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".Момчетата на Томас Тухел изиграха много силно първо полувреме, но откриха резултата чак малко преди почивката чрез Пиер-Емерик Обамеянг. Преди това Емре Мор беше нацелил гредата.В началото на второто полувреме бекът Лукаш Пишчек удвои аванса си, но грешка в защитата на Борусия позволи на Филип да намали. Последва греда и на Обамеянг, а в 91-ата минута Рафаел Герейро сложи точка на спора. Дортмунд събра 12 точки и дели първото място с Байерн Мюнхен, който има мач по-малко и малко по-добра голова разлика. Фрайбург е девети с шест пункта.