Борусия Дортмунд победи Херта с 4:3 след изпълнения на дузпи

Дортмунд отново бие берлинчани с дузпи за Купата

Борусия Дортмунд се класира много трудно за четвъртфиналите за Купата на Германия, побеждавайки Херта с 4:3 след изпълнения на дузпи на стадион "Сигнал Идуна Парк". "Старата дама" откри резултата в средата на първото полувреме чрез Саломон Калу, след като минута по-рано Ведад Ибишевич направи невероятен пропуск. Пропусналият сам срещу вратаря по-рано Пиер-Емерик Обамеянг прати топката в мрежата зад Ярщайн, но попадението правилно беше отменено заради засада на Марко Ройс.Точно Ройс обаче изравни моментално след почивката, поправяйки грешката на Осман Дембеле, който нацели гредата. После беше отменен още един гол на Обамеянг и така двубоят влезе в продължения. В тях не се случи нищо интересно и дузпите трябваше да определят кой продължава напред. При тях пропуски за гостите направиха Лустенбергер, Дарида и Калу, а Пулишич сбърка за домакините.Така за втори пореден кръг Борусия елиминира отбор от Берлин на своя стадион след изпълнения на дузпи. В края на октомври от бялата точка тук сбъркаха играчите на Унион Берлин.