Борусия Дортмунд победи Монако с 3:0

Борусия със спокойна класическа победа над Монако, оглави класирането в групата си

Борусия Дортмунд победи Монако с 3:0 в двубой от група "А"на Шампионската лига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което гостите дори стояха малко по-добре на игрището, демонстрирайки нетипично самочувствие за слабия старт на сезона си."Жълто-черните" все пак откриха резултата малко след почивката, когато Джейдън Санчо изведе Якоб Бруун Ларсен на добра позиция и датчанинът не сбърка. В средата на втората част Пако Алкасер изпорти дузпа и покачи резултата в рамките на малко повече от две минути. В 92-ата минута Марко Ройс сложи точка на спора.Така Борусия Дортмунд събра 6 точки, колкото има и вторият Атлетико Мадрид. Монако е на дъното без спечелена точка.